دیدنی های استانبول


استانبول بزرگ‌ترين شهر سرزمين ترکيه است و نقش مضاعف مهمي در فرهنگ وتمدن و اقتصاد اين سرزمين دارااست . همينطور فقط شهر دنيا است که پهناي آن در دو مجموعه کشور ها ( آسيا و اروپا ) گسترده شده و از اين رو , محل تلاقي شرق و غرب به يکديگر است . به واسطه اين حالت جغرافيايي بي‌نظير , استانبول دارنده ديدني‌ها و جاذبه‌هاي بي‌نظيري از قصر‌ها و مسجد‌هاي عثماني تا کليسا‌هاي رومي و از بيشه و جزيره و دريا تا حمام‌هاي تاريخي را در خويش جاي داده است .

ديدني‌هاي ديدني , تفريح‌هاي رنگارنگ , فاصله نزديک , تمدن , غذاهاي لذيذ و اما هزينه نسبتا ارزان‌تر مسافرت به استانبول , آن را به يکي مقصدهاي پرطرفدار گردشگران اهل ايران در روز ها تعطيلات تبديل کرده ; البته به چه شکل مي‌توان در مدتي کوتاه سفري جالب و مقرون به صرفه را درين شهر خوشگل تجربه کرد؟

موزه کارت

آيا در هجرت به استانبول قصد تماشا از موزه‌ها و مکان‌هاي تاريخي را داريد؟ براي اين کار مي توانيد صرفا با پرداخت لير ( کارتي را براي مشاهده بدون‌پول از موزه‌ها و مکان‌‌هاي تاريخي نظير کاخ توپ‌قاپي و مسجد اياصوفيه تهيه و تنظيم فرمائيد . همينطور با استعمال از اين کارت مي توانيد از تخفيف ويژه فروشگاه‌ها و رستوران‌هاي قسمتي بهره‌مند گرديد . چه بسا دارندگان اين کارت نيازي به توقع در صف‌هاي طولاني را هم ندارند .

تنگه بسفر

تور دريايي تنگه بسفر و تماشاي چشم انداز استانبول از قايق يکي تفريح‌هاي مورد‌علاقه گردشگران است . اين تورها دارنده بها مضاعف قابل قبولي ميباشند و در زمان نوشيدن يک ليوان چاي داغ مي توانيد ضمن سفري کوتاه در ميان آسيا و اروپا , مناظر زيباي جاذبه‌هاي استانبول از قبيل قلعه روملي حصار , جزيره ها پرنس , قلعه گالاتا , مسجد کبود و روستاي آرناوت‌کوي را بازديد نماييد .


چگونگه به استانبول برويم؟

دريافت رواديدِ توريستي ترکيه براي تصاحب کردن رواديدِ توريستي ترکيه هزينه‌اي پرداخت نمي کنيد و ميتوانيد هنگام ورود به فرودگاه ترکيه اين رواديد را اخذ نماييد . رواديدِ توريستي ترکيه فقط 90 روز اعتبار داراست . زمان 90 روزه رواديدِ شما از لحظه ورود شما به فرودگاه ترکيه آغاز مي گردد .

داده ها پرواز به استانبول براي مهاجرت به شهر استانبول ميتوانيد از روش هوايي که آسان‌ترين و سريع‌ترين راه و روش وصال به استانبول است به کار گيري نماييد . چنانچه ميخواهيد با هواپيما به استانبول مسافرت فرمائيد , مي توانيد از دو فرودگاه استانبول به نام‌هاي آتاتورک و صبيحه گوکچن به کار گيري فرمائيد . فرودگاه آتاتورک در نصيب اروپايي استانبول قراردارد و فقط 14 مايل با راءس شهر مسافت داراست . و همينطور فرودگاه صبيحه گوکچن در نصيب آسيايي اين شهر قرار گرفته و 25 مايل با راس شهر مسافت داراست . بايستي بدانيد که فرودگاه صبيحه گوکچن از فرودگاه آتاتورک ارزان‌تر است . فرودگاه آتاتورک به مترو و ترامواها نزديک بوده , ولي شما از فرودگاه صبيحه گوکچن صرفا به اتوبوس‌ها دسترسي داريد و با صرف مبلغ بيشتري مي توانيد از آژانس به کار گيري فرماييد . شما با به کارگيري از هواپيما ميتوانيد مسافت 2447 کيلومتري تهران تا ترکيه را در دو ساعت و سي دقيقه تا سه ساعت طي نمائيد . .

گزينش و رزرو هتل در استانبول :

شهر توريستي و جالب استانبول سالانه صاحب خانه تعداد گردشگران بيشتري نسبت به سال قبل است . اين شهر به دليل همين تعداد گردشگران متعددي که دارااست , هتل‌هاي دوچندان متعددي در خويش جاي داده است . شما مي توانيد با دقت به ميزان دارايي خويش , هتل متبوع خويش را گزينش و رزرو نمائيد . هتل‌هاي استانبول به سه نوع ارزان , در بين مقام و لاکچري تقسيم مي گردند . بياييد معروف‌ترين‌ها درين سه گونه هتل را بشناسيم ;

هتل‌هاي گران‌قيمت سه مورد از لوکس‌ترين هتل‌هاي استانبول عبارتند از :

هتل چهار فصل استانبول در پاد شاه احمد اين هتل يک هتل 5 ستاره است 

که در شهر استانبول جاي دارد . هتل چهار فصل استانبول در فرمانروا احمد فقط 19 کيلومتر با فرودگاه آتاتورک و 350 متر با کاخ توپکاپي مسافت داراست . اين هتل دارنده 65 اتاق است .

هتل پرا پالاس جميرا اين هتل هم يک هتل 5 ستاره است و در بي‌اوغلو , استانبول جاي‌دارد . هتل پرا پالاس 115 اتاق دارااست و به دليل ظواهر کلاسيک و سنتي خويش شم يک موزه زياد خوشگل را براي گردشگران خويش تداعي مي‌نمايد . مسافت اين هتل تا فرودگاه آتاتورک 23 کيلومتر و تا راس شهر 2 کياومتر است .

سيراگان پالاس کمپينسکي استانبول اين هتل هم يک هتل 5 ستاره بنا شده در استانبول است . هتل سيراگان پالاس صرفا 4 کيلومتر با راس شهر و 45 دقيقه تا فرودگاه آتاتورک مسافت دارااست . اين هتل 313 اتاق و 5 طبقه داراست .

هتل‌هاي في مابين منزلت - سه مورد از شايسته ترين هتل‌هاي مقام ميانگين استانبول عبارتند از :

هتل ايمپرس ژئو اين هتل حدود 300 متر از مسجد اياصوفيه مسافت دارااست و در يک گلشن واقع شده‌است .

هتل ابراهيم پاشا استانبول هتل 4 ستاره ابراهيم پاشا 24 اتاق دارااست و در راءس استانبول واقع شده‌است .

هتل اوتومان امپريال اين هتل دارنده 55 اتاق است و در راس شهر قراردارد . اين هتل به مرکزها جذاب استانبول مضاعف نزديک است .

هتل‌هاي ارزان بها سه مورد از اين هتل‌هاي ارزان ارزش شهر استانبول به شرح پايين مي‌باشند :

هتل نوماد اين هتل 3 ستاره دارنده 16 اتاق است و در ناحيه پادشاه احمد جاي دارد , و ميتوانيد پياده به مسجد آبي رنگ و اياصوفيه برويد .

هتل اوسن اين هتل ارزان بها در اطراف پاد شاه احمد قراردارد . اين هتل با اين که قسمتي از هتل‌هاي ارزان ارزش استانبول است

هتل آليون آپارتمان هتل آليون آپارتمان که يک هتل سوئيت است که صرفا 100 متر از خيابان استقلال مسافت داراست .


/ 0 نظر / 121 بازدید