خیابان های معروف دبی

امروزه دبی یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری است که هر ساله نیز بر تعداد این گردشگران تور دبی افزوده می شود از طرفی با توجه به پیشرفت های پر سرعت دبی گردش در این شهر برای بازدید کنندگان گاهی گیج کننده خواهد بود و شاید در این شهر گم شوند اگر شما نیز قصد سفر به دبی را دارید با ما همراه شوید تا خیابان های معروف دبی را به شما معرفی کنیم و با شناخت بیشتری به این شهر سفر کنید.

از طرفی یکی از جذاب ترین تفریحاتی که گردشگران در دبی به سراغ آن می روند گردش در مراکز تفریحی و خرید و مکان های معروف و پر رفت و آمد این شهر است که برخی خیابان های این شهر نیز بسیار دیدنی و جذاب هستند و پپیشنهاد می کنیم حتما زمانی را برای بازدید از این خیابان ها در نظر بگیرید.

خیابان شیخ زاید دبی

شیخ زاید یکی از خیابان های معروف دبی است که محبوبیت بسیاری نیز دارد و از مهم ترین خیابان های این شهر نیز محسوب می شود.خیابان شیخ زاید مجموعه بسیار بزرگی از برج ها و آسمان خراش های تجاری و مسکونی را در خود جمع کرده است و به موازات خط ساحلی دبی به سمت ابوظبی است.

نام این خیابان در گذشته نام دفاع داشته است و پس از ریاست جمهوری شیخ مکتوم به نام خیابان شیخ زاید نامگذاری شد.این خیابان میزبان بسیاری از برج ها و آسمان خراش های مهم دبی است که چندین پل و خط عبور دارد که میزان ترافیک را کاهش می دهد.

خیابان-شیخ-زاید-دبیخیابان-شیخ-زاید-دبی

مسیر های عبوری خیابان شیخ زاید دبی

مسیر چرخشی مرکز تجاری که به سمت برجمان, خانه اتحاد و پارک زبیل می رود.

پل اول : مرکز خرید دبی, برج الخلیفه, جاده مرکز مالی که به حومه شهر می رود

پل دوم :پارک صفا, جمیرا, جاده حدیقه

پل سوم:القوز از مسیر جاده مانارا شرق

پل چهارم:پارک آب های وحشی, هتل جمیرا, جمیرا مدینت , برج عرب, پارک طلا و الماس و مرکز خرید امارات

پل پنجم: شهر اینترنتی و رسانه ای دبی, مارینا دبی

دیدنی های جاده شیخ زاید دبی

دیدنی های سمت جنوب شرقی جاده شیخ زاید : مرک زتجارت جهانی دبی, برج دفتری امارات, هتل برج جمیرا, برج الغدیر, برج العطر, برج ریلوکس, آنگاسا, میلینیوم و برج دبی و بسیاری برج های دیگر.

دیدنی های شمال غربی خیابان شیخ زاید : دفتر پادشاه, برج سما, برج جهانی ای پی آی, برج تجاری گراسونور, الدوراه, خلید العطر, صحرا, سندس, زبیل, تاج سفید و….

بهترین هتل های خیابان شیخ زاید : میلینیوم, شانگری لا دبی, نسیما رویال, پلازا, سوفیتل و جمیرا و…

خیابان الرقه

رقه یکی از خیابان های معروف دبی است که در منطقه دیره قرار گرفته است و دیره منطقه ای با ترکیب مدرنیته وسنت دبی است.این منطقه از اصلی ترین مناطق دبی است که پیشرفت های زیادی داشته است و در کنار این پیشرفت های بافت و سبک قدیمی خود را نیز حفظ کرده است.

خیابان-الرقهخیابان-الرقه

از بهترین دیدنی های منطقه دیره می توان ب بازار سنتی طلا و ادویه جات دبی و عطر های آن اشاره کرد و بافت بسیار زیبا و دیدنی ای دارد.خیابان رقه دیدنی های زیادی از جمله انواع رستوران ها و کافی شاپ ها و هتل ها را در خود جای داده است و یکی از معروف ترین دیدنی هایی که در این خیبان قرار دارد برج ساعت دبی است.

خیابان رقه و مرابات از اصلی ترین مکان های برگزاری فستیوال های دبی است و هتل های با کیفیت زیادی را در خود جای داده است.از بهترین هتل های این منطقه می توان به شراتون دبی کریک, حیات ریجنسی و فلورا پارک و… اشاره کرد.

خیابان جمیرا

جمیران یکی از بهترین مناطق و خیابان های دبی است که دیدنی های زیادی از جمله برج العرب, قسمت های جمیرا۱ تا ۳, هستند که بسیار مورد علاقه گردشگران اروپایی است و هتل های بسیار لوکس و شیکی را دارد.همچنین این منطقه دارای پارک آبی با کیفیت و مشهوری با نام پارک آبی وایلد وادی است.بهترین و بزرگ ترین هتل دبی یعنی آتلانتیس نیز در این منطقه قرار دارد.

خیابان-جمیراخیابان-جمیرا

از بهترین هتل های این منطقه می توان به برج العرب, جمیرا بیچ ریزورت, جمیرا نسیم و جمیرا القصر و… را نام برد.

منطقه و خیابان البرشا

البرشا خیابان و منطقه ای بین شیخ زاید و محمد بن زاید است که در همجواری با شهر اینترنتی دبی قرار گرفته است و مارینا مال و تخل دبی را نیز در نزدیکی خود دارد.این منطقه بسیار لوکس و آرام است و جمعیت کمتری دارد.از بهترین دیدنی های این منطقه می توان به پارک ها, مرکز خرید امارات و پیست اسکی و اتوروم دبی اشاره کرد.

منطقه-و-خیابان-البرشامنطقه-و-خیابان-البرشا

منطقه داون تاون

خیابان و منطقه داونتاون دبی یکی دیگر از خیابان های معروف دبی و مرکزی ترین بخش دبی است که هر روز در حال پیشرفت و گسترش است.این منطقه دیدنی های بسیار زیادی دارد و اغلب سازه های آن را ساره های قدیمی و کوتاه تشکیل داده اند.

منطقه-داون-تاون-دبیمنطقه-داون-تاون-دبی

از مهم ترین بخش های دیدنی این منطقه و خیابان می توان به برج الخلیفه, هتل و اقامتگاه آدرس داون تاون, مرکز خرید دبی مال, تراموای دبی, آبنمای دبی و برج ویستا اشاره کرد.

منبع : آرشین پرواز

/ 0 نظر / 120 بازدید