جزایر سیمیلان تایلند

جزایر سیمیلان تایلند، 90 دقیقه با قایق موتوری از ساحل فانگ-نگا یا هشت ساعت یا بیشتر با قایق آهسته از پوکت فاصله دارند. این منطقه در سال 1982 به عنوان یک پارک ملی دریایی اعلام شد و در نتیجه تا حد زیادی توسعه نیافته است. سیملان برگرفته از اصطلاح مالایی sembilan، به معنی "عدد نه" نشات یافته است. نام سیمیلان به 9 جزیره اصلی این گروه اشاره دارد.

آب­های اطراف جزایر سیمیلان، که سفر به آن ها از طریق تور تایلند به سادگی امکان پذیر است، با ماهی های گرمسیری و مرجان های رنگارنگ پر شده اند و ظاهری فوق العاده دیدنی در زیر آب تشکیل داده اند. در نتیجه، غواصی به طور کلی بهترین و هیجان انگیزترین تفریح تور تایلند در این منطقه در نظر گرفته می شود و با برخی از بهترین ها در جهان مقایسه مطلوبی می شود. بخشی از دلیل این امر، توپوگرافی زیردریایی بسیار جالب است که بخشی از آن به دلیل وجود تخته سنگهای گرانیتی بزرگ و زیبا و همچنین مرجان ها و ماهی های کمیاب و زیبا در این منطقه می­باشد.

جزایری 9 گانه...

جزایر سیمیلان در 84 کیلومتری شمال غربی جزیره پرجمعیت پوکت واقع شده اند. سیمیلان یکی از شناخته شده ترین گروه های جزیره ای در دریای اندامان است، عمدتاً به دلیل شگفتی هایی که در زیر آبهای آبی روشن و شفاف اطراف آن وجود دارد. به طور کلی در بین 10 منطقه جالب ترین شیرجه در جهان به حساب می آید که باعث شده این مجمع الجزایر کوچک تایلند به یک مقصد مورد علاقه قایق بادبانی و قایق های توری بدل شود. هر یک از جزایر سیمیلان دارای یک شماره و همچنین یک نام هستند. این نام ها از شمال به جنوب متغیر است: کوه با نگو (شماره 9) ، سیمیلان (شماره 8) ، پایو (شماره 7) ، میانگ (شماره 4 ، شماره 5 و به عقیده برخی ، شماره 6 ) ، پیان (شماره 3) ، پیانگ (شماره 2) و هو یونگ (شماره 1). هین پوسار یا "فیل سنگین سر" نیز توسط برخی دیگر به عنوان جزیره شماره 6 از جزایر سیمیلان تایلند معرفی شده است. "کوه بن" نیز که در 17 مایلی دریایی در شمال "با نگو" واقع شده است، بخشی از پارک ملی سیمیلان محسوب می­شود و به عقیده برخی، می­توان آن را جزیره دهم از این مجمع الجزایر نامید.

جذابیت های این جزایر

این جزایر که با جنگل انبوه پوشیده شده‌اند، پوشیده از درختان صمغ دار و بامبو هستند. این جزایر زیستگاه میمون‌ها ، لانگورهای تیره‌رنگ، سنجاب‌ها، خفاش‌ها، سوسمارها و انواع خوب پرندگان هستند (گرچه میمون‌ها خجالتی هستند و به ندرت توسط ناظرین عادی دیده می‌شوند ). اما جالب‌ترین قسمت این جزایر، در نگاه اول، تخته‌سنگ‌های عظیم هستند که سواحل غربی و جنوبی را در بر گرفته اند و همچنین آب زلال و شفافی که آن ها را احاطه نموده است. یکی دیگر از نکات برجسته، همان طور که بازدید کنندگان به زودی متوجه آن می‌شوند، سواحل مرجانی سفید، بسیار زیبا و اغلب خالی از سکنه هستند. با این حال جالب‌ترین مناظر در زیر امواج یافت می‌شوند . برخی از شگفت انگیزترین پوشش های مرجانی در جهان را می‌توان در اینجا یافت که در تخته‌سنگ‌های یکسان، در سواحل پراکنده هستند. آب‌های اطراف سیمیلان ها، این مناطق را به یک زمین‌بازی ماجراجویانه برای غواصان تبدیل کرده‌ است.

جزایر 1 ، 2 و 3 به دلیل برنامه محافظت از لاک پشت ها و حفاظت از صخره های مرجانی در معرض توجه عموم قرار گرفته اند. جزیره شماره 3 متعلق به یک شاهزاده خانم تایلندی است. ماهیگیری در پارک های ملی سیمیلان و سورین ممنوع است. با این حال، قایق های ماهیگیری به طور مداوم در پارک و اطراف آن دیده می شوند. برای سفری ارزان همراه با امکانات کامل به این منطقه، تور ارزان تایلند را ببینید!

سفرهای روزانه و غواصی در جزایر سیمیلان

تفرجگاه های غواصی در جزایر سیمیلان، روی سطح تخته سنگهای زیبا، به همراه جنگلهای بارانی سرسبز و سواحل ماسه­ای سفید، پناهگاهی زیبا و آرامش بخش را فراهم می کنند. این جزایر سالانه تعداد بازدید کنندگان بیشتری را به خصوص در ماه­های دسامبر تا مارس، هنگامی که دید از آب های اطراف جزایر در بهترین حالت قرار دارد، جذب می کند. سفرهای روزانه به جزایر برای غواصی بسیار محبوب هستند، اما توصیه می شود که غواصان جدی برای سفرهای ساحلی به منظور استفاده کامل از تمام جزایر از نظر فرصت غواصی به سفر بپردازند. شرکت های غواصی که در پوکت و فانگ نگا فعالیت می کنند، تعدادی برنامه سفر با آموزش غواصی را برای مبتدیان ارائه می دهند. بنابراین نگران آموزش غواصی نباشید.

در کل می­توان گفت که جزایر سیمیلان، جزو بهترین مکان های توریستی در اطراف پوکت به منظور آبتنی، شنا، غواصی، شیرجه در آب، خوشگذرانی و لذت از طبیعت بکر منطقه می­باشند. به علاوه، ماسه های نرم و سفید، صخره های بلندبالا و جنگل های سرسبز از بارزترین ویژگی های این مجمع الجزایر تایلند می­باشد. در ضمن شایان ذکر است که انواع امکانات رفاهی مانند کافه ها و رستوران های محلی، تفریحات آبی، شنا با اسنوکر، جت اسکی، حمام گرفتن با آفتاب و موج سواری نیز در این منطقه برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم است که می­تواند سفری خوش و به یادماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای سفر به آب های نیلگون تایلند و بازدید از جزایر زیبای سیمیلان، تور لحظه آخری تایلند را مشاهده بفرمایید.

/ 0 نظر / 123 بازدید